Wednesday, November 21, 2018
Authors Postimet nga NJEKOMB

NJEKOMB

6095 POSTIME 0 COMMENTS

Gjermania heq vizat për gjithë punëkërkuesit, Shqipëria përfiton direkt

Vitet e fundit është rritur ndjeshëm numri i shqiptarëve të cilët detyrohen të shkojnë dhe të kërkojnë punë në Gjermani, qoftë përmes azilit apo...

Shqiptarët e Çabrës së Zubin Potokut nuk e përjashtojnë luftën në...

Kur banorët e këtij fshati në veri të Kosovës u kthyen në shtëpitë e tyre të shkatërruara nga forcat serbe në luftën e viteve...

MPJ për dështim në Interpol akuzon Serbinë për shantazhime e korruptim...

Prishtinë, 20 Nëntor - Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës përmes një komunikate për media e akuzoi Serbinë “për qasjen shantazhuese ... karshi...

Politikani serb godet Vuçiqin për mosanëtarësimin e Kosovës në INTERPOL: Ndihmove...

Politikani serb, Sasha Jankoviq, ka kritikuar qeverinë e Serbisë për luftën që ka bërë kundër anëtarësimit të Republikës së Kosovës në INTERPOL, duke thënë...

Jo më ndjekësa fallco, Instagram nis operacionin për heqjen e tyre

Kohët e fundit në rrjetet sociale, po vërehet fenomeni i rritjes së ndjekësve në mënyrë artificiale, nëpërmjet aplikacioneve të ndryshme. Që nga sot Instagram do...

Meket nga e qeshura gjatë transmetimit live, video e moderatores po...

Videoja e moderatores së emisionit ‘7 pa 5’ në Vizion+, Pranvera Borakaj, është bërë virale në rrjetet sociale. Në një nga puntatat e emisionit, moderatoren e...

Ishte nisur për Itali, të riun e kthejnë në Rinas me...

Masat shtrënguese për daljen e shqiptarëve jashtë vendit kanë qenë të ashpra sidomos vitin e fundit, kjo pasi shteti vuri re faktin e pakundërshtueshëm...

Festë në Serbi, pas dështimit të Kosovës në INTERPOL

Mediat e Beogradit kanë raportuar menjëherë pas dështimit të Kosovës për t'u bërë anëtare e organizatës ndërkombëtare të policisë, INTERPOL Gazeta “Telegraf.rs” shkruan se kjo...

Të paditurit e sollën Kosovën në pikën më të ulët

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka reaguar ndaj dështimit të Kosovës për t’u anëtarësuar në INTERPOL, duke e quajtur si një tjetër hap prapa...

Përkeqësohet moti, anulohen lundrimet në Vlorë dhe Durrës

Përkeqësimi i motit në Shqipëri me reshje intensive shiu ka sjellë probleme në Portin e Durrësit dhe të Vlorës, që janë shfaqur me vonesa...