Authors Postimet nga NJEKOMB

NJEKOMB

6363 POSTIME 0 COMMENTS

Anijen 100 vite të vjetër e shndërruan në shtëpi (Foto)

Një çift ka arritur që anijen 100-vjeçare ta transformojë në një shtëpi të “përkryer” për të jetuar. Gina dhe John Dutton i kishin kaluar...

Taksa po hiqet: Thaçi nga Davos konfirmon se javën e ardhshme...

Thaçi pas takimit me komisionerin Hahn, konfirmon se një takim mund të ndodhë javën e ardhshme, në kuadër të dialogut. Kjo gjë konfirmon edhe...

Drejtori i shkollës kineze bëhet hit në internet, vallëzon me nxënësit...

Drejtori i një shkolle fillore në veri të Kinës është bërë sensacion në internet, me lëvizjet e tij unike gjatë vallëzimit në orët e...

Nuk ka më vozitje të shpejtë nëpër autostradat e Gjermanisë, propozohet...

Projekt propozimi për të kufizuar shpejtësinë e lëvizjes me vetura nëpër disa autostrada të Gjermanisë, ka nxitur reagime të ashpra tek qytetarët gjermanë që...

Në fshatin ku banojnë vetëm pensionistët

Emigrimi ka zbrazur dhe vazhdon të zbrazë Shqipërinë.   Në fshatin bregdetar të Kavajës, Karpen, rrallë shikon të rinj. Thuajse të gjithë kanë ikur, duke lënë të...

Kukan me kritika drejt Mogherinit shkaku i Kosovës

Deputeti i Parlamentit Evropian, Eduard Kukan, ka drejtuar sot kritika të forta në drejtim të Komisionit Evropian dhe EEAS-në, për çështjen e dialogut ndërmjet...

Vuçiq thotë se taksa do të hiqet herët a vonë

Kosova herët a vonë do ta shfuqizojë taksën për prodhimet nga Serbia, por ajo tashmë i ka kushtuar Serbisë tepër shtrenjtë, ka thënë të...

Arifi: Lugina nuk do që të bëhet pjesë e Kosovës nëpërmjet...

Kryetari i Preshevës, Shqiprim Arifi, ka përsëritur edhe një herë dëshirën e qytetarëve të Luginës që të bashkohen me Kosovën. Ai gjithashtu është shprehur...

Dështimet në diplomaci, kërkohet që Kosova të ndryshojë politikën e jashtme

Mos anëtarësimi i Kosovës në INTERPOL si dhe paralajmërimi i vazhdueshëm i Serbisë për çnjohjet e Kosovës, po shihen si dështim i politikës së...

VIDEO/ Presidenti Rugova përballë Millosheviqit/ Rugova i përgjigjet 3 pyetjeve që...

Përballja e shekullit ne Tribubalin e Hagës, mes Rugovës dhe Millosheviqit. Nga procesin gjyqësor kunder Sllobodan Milloševičit në Hagë. Tri pyrtje për presidentin e Kosovës Dr....