Tuesday, August 22, 2017
Authors Postimet nga NJEKOMB

NJEKOMB

2498 POSTIME 0 COMMENTS

Serbia tërheq diplomatët nga Shkupi

Pa asnjë njoftim paraprak, Ministria e Punëve të Jashtme të Serbisë ka tërhequr të gjithë stafin nga Ambasada e saj në Shkup, ndërsa autoritetet...

Ngacmonte udhëtarët e anijes, ja çka i ndodhi kosovarit që u...

Ngacmonte udhëtarët e anijes, ja çka i ndodhi kosovarit që u paraqit si slloven Është konstatuar se 27 vjeçari, i prezantuar fillimisht si shtetas i...

Wolfsburg blindon talentin shqiptar

Wolsburg blindon talentin Elvis Rexhbecaj. Mesfushori 19-vjeçar me origjinë shqiptare ka firmosur kontratën e tij të parë si profesionist, me skuadrën gjermane. Kjo marrëveshje...

Maqedoni “shqiptarësh” ndaj Shqipërisë në Strumicë

Trajneri i kombëtares maqedonase të futbollit, Igor Angelovski u tregua i kujdesshëm në fjalët e tij që i paraprinë listës për kualifikueset e ardhshme...

Rrëfimi i shqiptarit që shoqëron yjet botërore, Nexhat Morina tregon prapaskenat...

Në Zvicër çdo vit mbahet Royal Arena Festival, festivali më i madh i hip hopit në Evropë. Ky festival çdo vit mbledh mijëra adhurues anë...

DASH përgënjeshtron Daçiqin, Holbrooke nuk ka nënshkruar asnjë dokument për mosnjohjen...

Departamenti Amerikan i Shtetit hodhi poshtë pretendimet serbe se diplomati amerikan Richard Holbrooke i shkroi Millosheviçit duke premtuar se Uashingtoni nuk do të njohë...

Gjeniu kosovar i dizajnit kërkon ndihmën e Pacollit për ëndrrën e...

Kosova është një vend pjellor talentesh në fushën e dizajnit informatik dhe nuk ka një shpjegim shterues për këtë. Dendësia e talenteve në një...

Thallassa, fjalë etruske-ilire-pellazge -shkruan Zacharie Mayani

Është një fatkeqësi e madhe ,kur sot e kemi botë në “ grusht “ falë komunikimit elektronik  , kur të gjitha bibliotekat e botës...

Basketbollisti estonez: S’kam parë kurrë këso atmosfere si në Kosovë

Estonezët kanë mbetur të impresionuar me atmosferën që mbretëroi në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë të shtunën mbrëma, në ndeshjen parakualifikuese...

Dalin pamjet ku policët maqedonas persekutuan Skënderbeun (Video)

Situata e pakëndshme që u krijua në Maqedoni me ekipin e Skënderbeut, ku policia nuk lejonte futbollistët të dilnin nga autobusi, bëri bujë. Por ndërsa...