Video e rrallë/ Momenti kur Adem Jashari niset për në luftë

Video e rrallë/ Momenti kur Adem Jashari niset për në luftë

1824
0
SHPËRNDAJE

Pamje që pak kush i ka parë deri më tash janë shfaqur këto ditë. Në to shihet komandanti legjendar i UÇK-së Adem Jashari.

Kjo video e realizuar në kullen e Jasharjave në Prekaz, dhe e perpunuar nga Milaim Zeka, është bërë në një natë kur Ademi bashkë me dajen e tij nga Llausha, Osman Geci dhe me djalin Lulzim Jasharin po nishesin për në akion.

Dukej sikur po niseshin në dasëm dajë e nip që nuk u ndanë deri në vdekje.

Ademi e Daja Osman përshëndeten me familje, kurse në veturë i pret Luli. Nëna Zahidja i shoqëron deri te vetura.

Aty dëgjohet edhe zëri i Adem Jasharit tek përshëndetet me nënën e tij kjo.