Arrihet marrëveshja për trajnerin e ri të Kombëtares

Arrihet marrëveshja për trajnerin e ri të Kombëtares

485
0
SHPËRNDAJE

Është arritur me në fund zyrtarizimi i një drejtuesi te ri në stolin e Kombëtares shqiptare.

Pasardhësi i Giani De Biasit do jetë Cristian Panucci, i cili do mbërrijë në Tiranë këtë të mërkurë.

Ky është një lajm i deklaruar zyrtarisht nga FSHF dhe tashmë pritet vetëm zyrtarizimi i Panuccit në pankinën kuq e zi.

Italiani karrierën e tij në drejtimin e ekipeve e ka nisur si asistent i Fabio Kapelos në kombëtaren ruse dhe më pas ka drejtuar skuadrat e Livornos dhe Ternanës

2cf7d0b18a2683464e929865f5d40e1a_l kombetarja-stervitje-470x264