Video e rrallë/ Ja si NATO i bombardonte bazat serbe në Kosovë

Video e rrallë/ Ja si NATO i bombardonte bazat serbe në Kosovë

1240
0
SHPËRNDAJE

Bombardimet e NATO-s ndaj Serbisë në vitin 1999 u raportuar gjerësisht në mediat ndërkombëtare prestigjoze.

Një kronikë e televizionit anglez ITN e shfaqur së fundmi në rrjetet sociale tregon bombardimin e pozicioneve të serbëve nga ana e avionëve të aleancës më të madhe ushtarake në botë.

Kujtojmë sipas të dhënave jozyrtare, NATO i kishte shkatërruar ish-Jugosllavisë 121 avionë luftarak dhe helikopterë, 52 tanke dhe mjete të tjera të blinduara dhe kishte vrarë mbi 300 ushtarë serb nga bombardimet./BS