Pamje të rralla nga qyteti i Pejës, në vitin 1942 (Video)

Pamje të rralla nga qyteti i Pejës, në vitin 1942 (Video)

848
0
SHPËRNDAJE

Pamjet janë realizuar në Pejë, me rastin e vizitës së një delegacioni të lartë të Partisë Fashiste Italiane.

Në video shihen burrat me kostume tradicionale shqiptare të cilët ngrenë pushkët e tyre duke përshëndetur delegacionin shqiptar dhe italian. /Zeri/