Donin të digjnin flamurin e Kosovës mes Zvicrës, shqiptari u bën serbëve...

Donin të digjnin flamurin e Kosovës mes Zvicrës, shqiptari u bën serbëve atë që nuk e prisnin

434
0
SHPËRNDAJE

Pamjet e një tifozi shqiptar teksa u merr serbëve flamurin e Kosovës nga duart janë bërë virale në rrjet.

E ditur bëhet se një grup tifozësh serb ishin mbledhur mbrëmjen e djeshme në në Zyrih të Zvicrës.  Në duar ata mbanin një flamur të Kosovës, të cilin donin ta digjnin.

Por ka qenë i riu shqiptar, ai që ka bërë një veprim i cili mund të quhet me plot gojën heroik. E themi këtë, pasi i riu shqiptar ka vrapuar dhe ua ka marrë flamurin dhe më pas është larguar me vrap.

Turma e serbëve e ka ndjekur nga pas, por nuk kanë arritur ta kapin.

kososva on Vidnews.