Një tërmet i fuqishëm kishte goditur Durrësin në vitin 1924 (foto)

Një tërmet i fuqishëm kishte goditur Durrësin në vitin 1924 (foto)

421
0
SHPËRNDAJE

Një tërmet i fuqishëm kishte  tronditur qytetin e Durrësit dhe rrethinat si dhe një pjesë të konsiderueshme të veriut të vendit në vitin 1924.

Tërmeti  kishte shkatërruar afro 50% të shtëpive, me 44 të vdekur dhe 119 të plagosur.

fmimages exclusive //