E pabesueshme/ Ekipi shqiptar shënon 27 gola në portën e kundërshtarit

E pabesueshme/ Ekipi shqiptar shënon 27 gola në portën e kundërshtarit

352
0
SHPËRNDAJE

Futbolli shqiptar mund të mos jetë në nivelet më të larta sa i takon kompeticioneve në rang vendi, ama mund të renditet goxha lart në statistikat e çudirave.

Fundjava është e futbollit dhe si e tillë sot janë zhvilluar disa takime, të vlefshme për javën e 5 të kampionatit të femrave mes tyre edhe Kinostudio kundër Bilisht Sportit.

Mbani frymën miq, sepse rezultati i përgjithshëm i takimit është 27-0 për Kinostudion. Po, po e lexuat mirë, femrat sot sapo thyen rekord për numrin e golave.

Golashënuesja kryesore e këtij takimi ishte Cyme Lulaj me plot 10 goditje të sakta brenda rrjetës.

cyme