Dhunë fizike në Korçë mes tifozëve – VIDEO

Dhunë fizike në Korçë mes tifozëve – VIDEO

324
0
SHPËRNDAJE

Pa filluar ende ndeshja tensionet janë të larta në Korçë, në prag të përballjes Skënderbeu-Kukësi. Tifozët e të dyja skuadrave janë përplasur me njëri-tjetrin në afërsi të stadiumit, ku është dashur edhe ndërhyrja e policisë.

Top Channel sjell pamjet filmike, të fiksuara pak minutra më parë, teksa grupe të ndryshme tifozësh lëviznin me shpejtësi, ndërsa shkëmbejnë hedhje gurësh e sendesh të tjera të forta. Është dashur edhe ndërhyrja e forcave të policisë për të normalizuar situatën.

Skënderbeu dhe Kukësi përballen sot për javën e 13-të të Superiores.