Po “çmend” Gjermaninë me golat e tij, talenti shqiptar merr ftesë nga...

Po “çmend” Gjermaninë me golat e tij, talenti shqiptar merr ftesë nga kuqezinjtë

403
0
SHPËRNDAJE

Valentin Zalli është një nga talentët shqiptarë që po shkëlqen në Europë me paraqitjet e tij. Është vetëm 16-vjeç, megjithatë e ardhmja e tij duket e ndritur. Luan si sulmues dhe është pjesë e skuadrës së Hamburgut.
Paraqitjet pozitive nuk kishin si të mos viheshin re nga ana e “scouteve” të Kombëtares në Gjermani. Neësport.al ka mësuar se 16-vjeçari ka marrë ftesë nga Kombëtarja U-19 për grumbullimet që do të bëhen në datën 21 janar në Tiranë.