VIDEO/ Momentit kur Gjakova merr të artën dhe flamuri i Kosovës ngritet...

VIDEO/ Momentit kur Gjakova merr të artën dhe flamuri i Kosovës ngritet më i larti në Paris

189
0
SHPËRNDAJE

Dhuratën më të çmuar Kosovës në prag të dhjetëvjetorit të pavarësisë ja ka sjell sot Akil Gjakova.

Ai është stolisur me medaljen e artë në Grand Slam Paris. Xhudisti kosovar ka mposhtur kampionin olimpik nga Gjeorgjia, Lasha Shavdatuashvilli.

Flamuri i Kosovës me këtë rast ka qëndruar më i larti, gjatë ngritjes së flamujve të shteteve që u stolisën me medalje në këtë kategori.