Tmerr në Itali: Gropa e madhe mes qytetit përpin makina e banesa

  580
  0
  SHPËRNDAJE

  Një gropë e madhe gëlltiti gjashtë makina dhe detyroi 20 familje të evakuohen nga shtëpitë e tyre sot në një zonë rezidenciale të Romës.

  Kolapsi gjigant në tokë ndodhi rreth orës 05:30 në lagjen Baldunia të kryeqytetit italian.

  Imazhet dramatike tregojnë shkallën e dëmtimit të rrugës pasi sipërfaqja u shkatërrua papritur, përcjell Albeu.com.

  Shërbimet e emergjencës bllokuan rrugën dhe evakuimin e rreth 20 familjeve si një masë parandaluese.

  “Askush nuk u plagos dhe familjet u vendosen në hotele”, deklaroi kryetari i bashkisë, Virginia Raggi për Romën Sot.

  Tmerr në Itali: Gropa e madhe mes qytetit përpin makina e banesa