LATEST ARTICLES

Prokuroria e Katanias nxjerr bllof Prokurorinë Shqiptare: Asnjë hetim për Tahirin, nuk është i...

Në një konferencë për shtyp në ambientet e Kryesisë së Kuvendit, Saimir Tahiri  ka bërë publik për mediat një dokument të Prokurorisë së Katanias, e...

Restoranti i parë nënujor në Europë (FOTO)

Europa do të ketë së shpejti restorantin e parë nënujor, sipas arkitektëve norvegjezë të projektit. Struktura e planifikuar e betonit do të ketë një...

Tirana, një ndër qytetet më “cool” në Europë

Prestigjiozja spanjolle “Condè Nast Traveler”: Tirana, qyteteti më “cool” në Europë Tirana edhe një herë ka zënë faqet kryesore të mediave më të njohura ndërkombëtare....

‘Pas Tahirit, ky është ministri tjetër i Ramës i përfshirë në trafikun e drogës’

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpjeguar arsyet e vizitës në Itali të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Përmes një statusi në profilin e tij në ‘Facebook’,...

Tahiri: Italia, asnjë akuzë ndaj meje. S’jam unë “Saimiri” i përgjimeve

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri në një deklaratë për mediat paraditen e së martës ka hedhur poshtë akuzat e ngritura ndaj tij për përfshirje...

Biznesmeni ia rrënoi shtëpinë 73 vjeçarit, deputeti kosovar e strehon në shtëpinë e tij

Një 73 vjeçar nga Ferizaj, është habitur kur është kthyer nga qyteti dhe ka parë shtëpinë e tij të rrënuar. Mustaf Ramadani, i cili kishte...

9-MUJORI: TURISTËT NGA KOSOVA BRAKTISIN MASIVISHT SHQIPËRINË

Ky vit ka qenë mjaft i zënë për turizmin, teksa Shqipëria ka pushtuar faqet e shumë mediave të huaja që reklamonin bukuritë e saj...

​Kosovarja sulmon policen gjermane në detyrë, arsyeja do t’ju befasojë

Aq e fortë ka qenë goditja me këmbë në gjunj sa që polices i është dashur t`i nënshtrohej trajtimit mjekësor dhe nuk ka qenë...

Perla nënujore shqiptare në National Geographic

“Shqipëria, një vend në Detin Adriatik midis Malit të Zi dhe Greqisë, ka një nga brigjet më pak të eksploruara në botë”, kështu e...

DEBATI I PLOTË/ “Në shtëpinë e të varurit nuk përmendet litari”, opozita braktis “Ligjet”...

Pas çështjes “Tahiri”, opozita e Lulzim Bashës deklaroi se do të jetë në komisione vetëm për një çështje të ndjeshme siç ishte ajo e...