Nëna e Bleona Matës: Shpresoj që Britania të më sjellë gëzimin e madh

Kanë kaluar 9 vite nga humbja e Bleona Matës. Ajo sot është 16 vjeçe dhe ende nuk dihet fati i saj. Por publikimi i një...

Popoviq: Evropa t’i hap dyert për shqiptarët, të largohen të gjithë nga Kosova

Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë dhe ministri për Inovacion e Teknologji, Nenad Popoviq, ka shfaqur sot shpresën (dhe dëshirën) që Evropa t’ua hapë...

KFOR-i: Të gatshëm të mbrojmë të gjithë njerëzit në Kosovë

 KFOR-i ka thënë se me anë të kamionëve dhe helikopterëve janë duke mbështetur Zjarrfikësit dhe Policinë e Kosovës, për të fikur zjarrin që ka...

Ky ishte gjesti që arbitri gjerman bëri mbrëmjen e djeshme pak minuta para daljes...

Arbitri i ndeshjes së djeshme Shqipëri-Turqi ishte gjermani Tobias Shtiler. 37- vjeçari është arbitër i rëndësishëm në vendin e tij, por edhe në arenën europiane. Shtiler nuk...

Dy medalje të arta për Kosovën, Erza dhe Flaka “pushtojnë” Athinën

Dy xhudistet kosovare, Erza Muminoviq dhe Flaka Loxha, i kanë siguruar dy medalje të arta Kosovës në Kupën Evropiane të Xhudos për juniore, që...

BISEDA SEKRETE CLINTON-SCHROEDER 1999: “Pa Amerikën, do të ishte e pamundur të intervenohej në...

Më datën 10 qershor presindneti amerikan Bill Clinton dhe kancelari gjerman Gerhard Schroeder kishin biseduar në telefon për fitoren në Kosovë, dhe largminin e...

Popoviq: Evropa t’i hap dyert për shqiptarët, të largohen të gjithë nga Kosova

 Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë dhe ministri për Inovacion e Teknologji, Nenad Popoviq, ka shfaqur sot shpresën (dhe dëshirën) që Evropa t’ua hapë...

Ministri i jashtëm gjerman i përgjigjet Serbisë: Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë ishte e...

Shefi i diplomacisë gjermane, Heiko Maas ka thënë sot se ndërhyrja e NATO’s në Kosovë ishte e domosdoshme dhe e drejtë, transmeton Gazeta Metro. Maas...

“Mami të dua shumë”, ishin fjalët e fundit të djaloshit

“Të dua shumë”, ishin këto fjalët e fundit të një 5-vjeçari, i cili humbi tragjikisht jetën nga zjarri në Leeds të Anglisë. Sipas një...

Nuk kishte si të mungonte në Kongresin e PS, Genc Cakaj mban fjalimin e...

Ministri i Jashtëm Gent Cakaj tha se Shqipëria për tre muaj pret një përgjigje për hapje të mundshme të negociatave të vendit tonë me...