E padëgjuar, prokurori shqiptar e quan deodorantin armë të ftohtë

Një rast absurd është shënuar në Pogradec, ku një avokat është akuzuar se ka përdorur si armë të ftohtë një deodorant! Emisioni “Stop” në...

Analistja serbe: Thaçi, Rama e Vuçiq bashkëpunonin për ndryshimin e kufijve

Sonja Biserko, aktiviste për të Drejtat e Njeriut nga Serbia, thotë se nga fillimi presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi si dhe kryeministri Edi Rama,...

Uji i arrave – Si ta përdorni për shëndetin e organizmit

Arrat janë shumë të pasura me acidet yndyrore omega-3 të cilat mbrojnë shëndetin e zemrës dhe trurit. Ato ulin rrezikun e sëmundjeve të trurit,...

Atleti bullgar mbërrin në Durrës. Derdh ujë nga Deti i Zi në detin Adriatik

3 ditë vrap në territorin Shqiptar, për të përfunduar 1200 kilometrat e korridorit nr 8, që lidh Bullgarinë me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Pasi...

Asnjë njohje e re e shtetit që nga shkurti i 2018’s, Ministria e Jashtme...

Ishujt Barbados ishin të fundit që njohën pavarësisë e Kosovës, më 15 shkurt të vitit 2018. Kështu, numri i njohjeve shkoi në 116. Prej atëherë është...

Berisha komenton letrën e Ramës: Duhet hedhur në plehra

Ish-Kryeministri Sali Berisha thotë se në letrat publike të Edi Ramës drejtuar Lulzim Bashës, Kryeministri i ka shpallur luftë popullit opozitar. I ftuar në emisionin...

Schroeder dhe Vucic flasin për Kosovën, tregojnë se kur arrihet marrëveshja

Aleksandar Vucic e Gerhard Schroeder biseduan për bombardimet e NATO’s integrimin e Serbisë në BE dhe për Kosovën po ashtu në forumin World Minds...

The Guardian për Ritën: Këngëtarja e lindur në Kosovë është në formë të shkëlqyeshme

Në epokën e ekonomisë së koncerteve të kontratave dhe natyra e ngutjes për biznesin, bën që puna e dikujt të hiqet me ndërprerje, shkruan...

Aleanca për Shqiptarët kërkon shkarkimin e Bujar Osmanit nga çdo funksion

Aleanca për Shqiptarët kërkon shkarkimin e Bujar Osmanit nga çdo funksion publik, pas deklaratës ku e apostrofon drejtorin e Agjencisë për Kundërzbulim Eroll Musliu...

Mbi dialogun postar mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës!

Nga Mero Baze Kishte një shans që Lulzim Basha të mos i përgjigjej Edi Ramës dhe të krijonte idenë se “po mendohej”. E keni parasysh...