Shqipëria nën “pushtetin” e tërmeteve, sa kanë rënë deri tani

Dimri nuk ka ardhur akoma por nata e mbrëmshme ishte njëlloj sikur të ishte një natë e gjatë dimri. Ata që jetonin në Durrës...

Tërmeti që shkundi vendin/ Thyhen xhamat e pallatave në Durrës, raportohet për dëme të...

Dy lëkundje të fuqishme kanë tronditur vendin pasditen e sotme. Lëkundja e parë dhe më e fuqishme ishte 5.6 ballë e shkallës Rihter, ndërkohë shkundja...

Dridhet Shqipëria, një tërmet 5.8 Ballë godet 33km larg Tiranës!

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur në Shqipëri edhe Kosovë pak minuta më parë. Epiqendra besohet të ketë qenë qyteti i Tiranës, por lëkundjet janë...

Kosova do të jetë tema më e nxehtë në New York, Vuçiq iu druhet...

Liderët e Ballkanit Perëndimor, përfshirë këtu, presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin dhe presidenti e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, janë duke qëndruar për një vizitë...

Babai beqar adopton vajzën me sindromën Down, që u refuzua nga 20 familje

Fati i një vajze të re ka ndryshuar pasi ajo u refuzua së pari nga nëna e saj dhe më pas nga 20-të familje...

Anija shqiptare shpëton 111 emigrantë në ujërat mes Turqisë dhe Greqisë

111 emigrantë sirianë, irakenë e palestinezë u shpëtuan në tri operacione të ndryshme brenda pak orësh, gjatë mbrëmjes së djeshme në ujërat mes Turqisë...

Arbëreshët e Italisë janë të gjithë shqipëtar

Shkruan: Fahri XHARRA Duhet të jemi shumë syhapur se ç`po ndodhë me ne dhe se çka po shkruhet për ne . Qëllimet janë të ndryshme...

PROFIL/ Arba e Kokalarëve në krye të Europës

Eurodeputetja e parë shqiptare do të ketë një rol drejtues në Parlamentin Europian kundër dhunës ndaj grave. Ajo është zgjedhur zv.drejtuese e Komitetit për...

Florian Marku nuk di të ndalet, fiton sërish në mes të Londrës VIDEO

Boksieri i njohur shqiptar, Florian Marku, nuk di të ndalet së fituari. Djaloshi nga Lushnja ka mposhtur mbrëmjen e djeshme në Londër kundërshtarin çek,...

Kadare fiton çmimin Pak Kyongni 2019

Shkrimtari Ismail Kadare është përzgjedhur fitues i Çmimit Pak Kyongni 2019. Në njoftimin e bërë nga Kim Uchang, kryetar i komisionit përzgjedhës, thuhet se “…punimet...