Saturday, January 20, 2018

Emina Çunmulaj, vajza me shpirtin e pastër të shqiptares që përloti gjithë Shqipërinë me...

Emina Çunmulaj, vajza me shpirtin e pastër të shqiptares që përloti gjithë Shqipërinë me thjeshtësinë dhe bukurinë e zemrës së saj...

Te Lazio tani çmenden pas Igli Tares, është shndërruar në gjeniun e merkatos italiane

Kur Igli Tare pasoi Sabatinin si drejtor sportiv te klubi italian i Lazios, hasi në kundërshtimin e tifozërisë e ekipit kryeqytetas. Përkeqësimi i raportit të...

Shembet tuneli në Korenë e Veriut, qindra viktima

Rreth 200 punëtorë koreanoveriorë u vranë pas shembjes së një galerie që një nga zonat e testeve bërthamore në vend. Lajmi jepet nga televizioni japonez...

Kosova e më gjerë është e jona, e jo djep i Serbisë

I nderuar Vëzhgues, qëllimi i shkrimit nuk është që unë të krenohem me Stefan Nemanin, por thjesht e me përgjegjësi të plotë shkencore dhe...

“Të shpallet Dielli në kërkim”

Rrezet e diellit janë me kursim në një pjesë të madhe të Evropës veri perëndimore, të mbështjellë nga retë e dendura që vijnë nga...

“Gjurmë Shqiptare”: Kush po i tradhton malësorët?!

Çfarë po ndodh me shqiptarët e Tuzit dhe të gjithë malësisë? Si u mposhtën sërish nga partia në pushtet e Gjukanoviç edhe pse janë...

Sibela Alimovska, vajza shqiptare që po lufton për Manastirin(VIDEO)

Të diskriminuar nga maqedonasit dhe nga pushtetarët shqiptarë në Maqedoni, të injoruar nga Tirana dhe Prishtina, që nuk e shohin të arsyeshme të hapin...

Lajm i madh për Shqipërinë, negociatat e anëtarësimit në BE çelen…Zyrtari i lartë ‘godet’...

Negociatat per anetaresim te Shqiperise ne BE do te nisin ne 6 mujorin e pare te vitit 2018. Keshtu eshte shprehur raportuesi per Shqiperine në...

Në Tiranë kërcen hareja, tunden shamitë e gëzimit…

Vallet në përgjithësi janë emocion i shpirtit dhe shprehin atë që ndien brenda vetes në një çast të caktuar dhe të jep forcë për...
[td_block_social_counter custom_title=”STAY CONNECTED” facebook=”themeforest” twitter=”envato” youtube=”Envato” open_in_new_window=”y” border_top=”no_border_top”]

FEATURED

MOST POPULAR

Dokumenti/ Gabimi i CIA-s në vitin 1975: Enver Hoxha mund të...

Një dokument i rrallë, i publikuar nga studiuesi Armand Plaka tregon se sa të gabuara ishin parashikimet e shërbimit sekret amerikan për rënien e...

Sabinet

LATEST REVIEWS

Kur bota romantike arbëreshe njihej nga romantizmi evropian

Dorian Koci Një nga përfaqësuesit më të mëdhenj të  elitës  arbëreshe është padyshim Jeronim De Rada që ndryshe nga paraardhësit e vet jo vetëm pati...

Djali i Ruçit me kanabis e armë/ Prokurores që e shpëtoi...

Ndoshta jo të gjithë e mbajnë mend se djali i kreut të Kuvendit Gramoz Ruçit është akuzuar para disa vitesh prodhim dhe trafikim të...

LATEST ARTICLES