FOTO/ Zbulimi surprizues, çfarë gjendet poshtë varrit të Skënderbeut në Lezhë

Të shumtë janë vizitorët dhe turistët që ndërsa kanë vizituar vendvarrimin e Skënderbeut në Lezhë nuk e kanë ditur se poshtë këmbëve të tyre...

DERVISH HIMA – LIRIDASHËSI I PAEPUR KUR SHQIPTARËT E MAQEDONISË, ÇLIRONIN...

Lindi me emrin Ibrahim Mehmet Naxhi në Ohër në një familje pronarë tokash më 1875 , vdiq më 13 prill të vitit 1928 në...

HISTROI

Mos i humbisni

Tjera

Çajupi, gjithë jetën me mall për Shqipërinë

Emri i tij i vërtetë është Andon Çako, nuk dihet për ç’arsye ai përdori edhe formën Zako. Emri letrar Çajupi është emri i një...

Kultura

Të Përgjithshme

[td_block_social_counter custom_title=”STAY CONNECTED” facebook=”themeforest” twitter=”envato” youtube=”Envato” open_in_new_window=”y”]

LATEST REVIEWS

Esat Pasha dorëzon Shkodrën, tronditen Fuqitë e Mëdha

Nga Nuri Dragoj Qyteti u nënshtrohet plaçkitjeve ushtarake Vijon nga numri i kaluar Ushtria malazeze me masakrat që po bënte, i kalonte të gjitha parashikimet. Ata vrisnin, grabisnin...